Nauja turistų registravimo sistema preliminariai atkeliama iki 2025 m. sausio 1 d.

Nuo šių metų liepos 1 d. planuota prievolė įkelti duomenis į Nacionalinę Turizmo Informacinę Sistemą (NTIS) bus taikoma bandomuoju režimu. Tai reiškia, kad visi norintys išbandyti sistemą gali ja naudotis kaip rezervavimo įrankiu ir pradėti kaupti turimus duomenis. Oficialiai NTIS startuos nuo 2025 m. sausio 1 d.

Kas keičiasi?

Naujoji tvarka reikalauja, kad visi apgyvendinimo paslaugų teikėjai registruotų svečius Nacionalinėje turizmo informacinėje sistemoje (NTIS) per 24 valandas nuo atvykimo. Šis reikalavimas taikomas visiems, nepriklausomai nuo apgyvendinimo paslaugų rūšies, įskaitant viešbučius, kempingus, svečių namus, kaimo turizmo sodybas ir trumpalaikės nuomos būstus.

Kaimo turizmo iššūkiai

Tai kelia papildomų sunkumų sodybų savininkams, kurie gali būti vyresnio amžiaus ir neturėti galimybių reguliariai naudotis internetu. Be to, didesnių renginių metu, pavyzdžiui, vestuvėse, bus sudėtinga surinkti ir suvesti visų svečių duomenis laiku.

Duomenų saugumas

„Keliauk Lietuvoje“ atstovai tvirtina, kad sistema užtikrins duomenų saugumą, naudojant naujausius kibernetinio saugumo įrankius. Visi privalomi duomenys bus renkami vienoje vietoje, mažinant administracinę naštą.

Svarbu paminėti, kad daugelis verslininkų nerimauja dėl duomenų saugumo problemų ir praktinių įgyvendinimo sunkumų. Jie teigia, kad prie NTIS turės priėjimą ne tik teisėsaugos institucijos, bet ir viešosios įstaigos darbuotojai bei ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai.

Įgyvendinimo būdai

Duomenis galima suvesti įvairiais būdais: iš anksto siunčiant nuorodą turistui, registruojant atvykus, ar naudojant popierines korteles. Didelėms grupėms galima įkelti visą duomenų failą.

Renginiai ir mokymai

Dėl intensyvaus sezono NTIS pristatymo renginys ir mokymai atidedami iki rudens. Apie naują renginio bei mokymų datą bus informuota vasaros sezono pabaigoje.

Nors ši naujoji tvarka kelia iššūkių, jos tikslas – modernizuoti turizmo paslaugų teikimą. Svarbu iš anksto pasiruošti ir susipažinti su NTIS sistema, kad perėjimas būtų kuo sklandesnis.

Dėl kilusių klausimų kreipkitės [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuomos administravimas užsienyje: top 10 paslaugų teikėjų

Nuomos administravimas užsienyje: top 10 paslaugų teikėjų

Turite nekilnojamąjį turtą užsienyje ir norite jį paversti pelningu verslu? O gal administruojate būstą užsienyje ir ieškote patikimo nuomos administratoriaus? Šiame straipsnyje pristatome mūsų išrinktų dešimt geriausių nuomos administravimo paslaugų teikėjų, kurie...

read more
Europos Centrinis Bankas mažina palūkanas

Europos Centrinis Bankas mažina palūkanas

ECB palūkanų normų mažinimas Europos Centrinis Bankas (ECB) birželio 6 d. pirmą kartą nuo 2019 metų sumažino bazines palūkanų normas euro zonoje. Šis sprendimas turės tiesioginį poveikį Euribor normai, kuri yra itin svarbi visai nekilnojamojo turto rinkai. Palūkanų...

read more