Kaip sėkmingai ir pelningai įdarbinti būstą pajūryje?

Daugeliui iš mūsų Palanga pirmiausia asocijuojasi su pakelėje išsirikiavusiais kambarių nuomotojais. Tačiau tie laikai jau baigiasi. Specialios trumpalaikės būsto ir kambarių nuomos platformos leidžia keliautojams ir poilsiautojams patogiai rezervuoti vietas internetu. Todėl nuomojantys būstus Palangoje turi adaptuotis prie kintančių verslo sąlygų. Taigi, kaip optimaliausiai prisitaikyti prie naujovių?

Jeigu turite nuomojamą butą ar namą Lietuvos pajūryje, pirmiausia vertėtų surengti kokybišką interjero bei eksterjero fotosesiją, sukurti išsamius aprašymus ir užsiregistravus tokiose platformose kaip “Airbnb”, “Booking.com” sukurti patrauklią vartotojams informaciją. Žinoma, derėtų nepamiršti socialinių marketingo priemonių ir nuoširdaus ryšio su klientais. Įvaizdžio kūrimas, kokybiškas švaros ir tvarkos palaikymas, pagalba ir patarimai apsistojusiems – tai visa sistema nekilnojamojo turto trumpalaikės nuomos verslo.

Turbūt šios naujovės ne itin džiugina ilgamečius pajūrio smulkiuosius verslininkus, o turintys nuomojamus apartamentus, bet gyvenantys didmiesčiuose ne visuomet turi laiko užsiimti kokybišku komercinės veiklos valdymu.

Nuomos administravimas Palangoje – galimybės ir privalumai

Jeigu norite auginti nuomos verslą ir adaptuotis prie šiuolaikinių klientų lūkesčių, tačiau neturite galimybių tuo pasirūpinti, galite patikėti valdymą ir komunikacijos plėtrą šios srities profesionalams.

Nuomos administravimas Palangoje – pagrindinė ir ilgametė įmonės Cohost.lt veikla. “Mes suprantame, kad užrašas, pakabintas ant namo “kambarių nuoma” nebegali sėkmingai pritraukti klientų. Laikai pasikeitė. Todėl norintiems pelningai įdarbinti savo būstą, sukūrėme paslaugų paketus.”- pasakoja Cohost.lt įkūrėjas.

Trumpalaikės nuomos administravimo paslaugos:

  • Svečių pritraukimas (būsto skelbimo aprašymo kūrimas ir platinimas trumpalaikėse nuomos platformose, tokiose kaip “Airbnb”, booking.com ir kitose);

  • Interjero ir eksterjero kokybiška fotosesija;

  • Skalbimas ir kambarių tvarkymas, buitinių priemonių papildymas;

  • Įvairių gedimų šalinimas;

  • Komunikacija su svečiais ir atsakymai į jiems rūpimus klausimus;

  • Atvykstančių klientų pasitikimas ir išlydėjimas.

Jeigu baiminatės, kad patikėję visus verslo procesus administratoriui liksite be pajamų, Cohost.lt kolektyvas tikina, jog įvyks priešingai – profesionalus svečių aptarnavimas kurs patikimą Jūsų įvaizdį ir didins pelną. Todėl būstas dirbs nekeldamas Jums rūpesčių.

Atsižvelgdami į Jūsų individualius poreikius, Cohost.lt šeimos verslo valdytojai suformavo skirtingus nuomos administravimo pasiūlymus.

Trumpalaikės nuomos planai – tereikia išsirinkti tinkamiausią

1. Fiksuotas mokestis už sutartą laikotarpį

Kuomet tarpininkas būsto savininkui moka fiksuotą mokestį už sutartą laikotarpį. Šis planas tinka tuomet, kai žmogus pajūryje turi būstą, kuriuo visiškai nesinaudoja, bet niekaip neranda laiko užsiimti nuoma. Pasirašius sutartį apibrėžtam laikotarpiui, būsto savininkas gauna fiksuotą mokestį už sutartą laikotarpį ir jam visiškai nebereikia rūpintis nuoma. Tarpininkai įsipareigoja, kad apartamentuose nuolat būtų nuomininkų, o šeimininkas džiaugiasi papildomomis pajamomis iš nuomojamo turto.

Beje, vis dar gajus mitas, dėl kurio daugelis turinčių nenaudojamą būstą jo nenuomoja bijodami, kad nukentės baldai, buto sienos ar buitinė technika. Tačiau trumpalaikės nuomos atstovai šį stereotipą neigia. Pasak Cohost.lt atstovų, bene svarbiausias jų veiklos privalumas – preciziškai prižiūrimas būstas. Ilgalaikiai nuomininkai paprastai nuomojamomis patalpomis per daug nesirūpina; laiku nepraneša apie smulkius gedimus, kurie vėliau gali virsti dideliais nuostoliais. Užsiimant trumpalaike nuoma, butas kelis kartus per savaitę yra valomas, prižiūrimas, taip daug lengviau laiku pastebėti ir sutvarkyti smulkius gedimus. Be to, žmonės net nespėja tuose apartamentuose normaliai įsikurti. Atvyksta tik porai dienų, bute praleidžia labai mažai laiko, net maistą retai gamina. Kartais net lagamino neišpakuoja. Dažniausiai valgo bei pramogauja mieste, tad beveik nesinaudoja virtuve ir buitine technika. Praktiškai grįžta tik vakare išsimiegoti. „Mūsų įmonė, jokių blogų atvejų nėra turėjusi. Net po metų būstai atrodo lygiai taip pat, kaip pradėjus juos nuomoti.“ – tvirtina Cohost.lt darbuotojai.

2. Tarpininkavimo mokestis nuo gautų užsakymų

Antrasis planas skirtas tiems savininkams, kurie patys kartais naudojasi turimais apartamentais. Tokiu atveju yra puiki galimybė užpildyti vadinamąsias „tuščias“ dienas, kuomet būste niekas negyvena. Nuomojamo turto rezervacijos sudaromos mažiausiai mėnesiui į priekį. Už tai nuomos tarpininkams mokamas tam tikras tarpininkavimo mokestis. Kaip ir pirmuoju atveju įmonė preciziškai prižiūri būstą: sutvarko kas kartą prieš atvykstant naujiems poilsiautojams ir jiems išvykus. Įmonė su klientu pasidalina nuolat atnaujinamu kalendoriumi, kuriame galima rezervuoti laisvas dienas. Šis planas puikiai tinka, jei būsto prireikia pačiam šeimininkui arba atvykstantiems bičiuliams apgyvendinti, pakanka tik iš anksto užsirezervuoti pasirinktas datas.
Cohost.lt šeimos verslui jau 11 metų, tad per tokią ilga nuomos praktiką jie išmoko geriau pažinti žmones, tiksliau įvertinti jų poreikius, greičiau rasti tinkamiausius sprendimus. Nuomojant būstą reikia būti lankstiems, nes tik tuomet klientas bus patenkintas, o turto savininkas gaus finansinę grąžą.

Nuomos administravimas užsienyje: top 10 paslaugų teikėjų

Nuomos administravimas užsienyje: top 10 paslaugų teikėjų

Turite nekilnojamąjį turtą užsienyje ir norite jį paversti pelningu verslu? O gal administruojate būstą užsienyje ir ieškote patikimo nuomos administratoriaus? Šiame straipsnyje pristatome mūsų išrinktų dešimt geriausių nuomos administravimo paslaugų teikėjų, kurie...

read more