Europos Centrinis Bankas mažina palūkanas

ECB palūkanų normų mažinimas

Europos Centrinis Bankas (ECB) birželio 6 d. pirmą kartą nuo 2019 metų sumažino bazines palūkanų normas euro zonoje. Šis sprendimas turės tiesioginį poveikį Euribor normai, kuri yra itin svarbi visai nekilnojamojo turto rinkai.

Palūkanų normų pokyčiai: ECB nutarė, kad naudojimosi indėlių galimybe, pagrindinių refinansavimo operacijų ir ribinio skolinimosi palūkanų normos mažėja po 0,25 procentinio punkto iki atitinkamai 3,75 proc., 4,25 proc. ir 4,50 proc. Šie pokyčiai įsigalios nuo birželio 12 dienos.

Ką tai reiškia trumpalaikės nuomos sektoriui?

  1. Pigesnis finansavimas: Sumažėjus palūkanų normoms, paskolos taps pigesnės. Tai gali paskatinti daugiau investicijų į nekilnojamąjį turtą, taip pat trumpalaikei nuomai skirtus objektus.
  2. Auganti rinka: Dėl lengvesnio finansavimo gali padidėti trumpalaikės nuomos pasiūla. Daugiau nuomojamų objektų reiškia didesnę konkurenciją ir geresnį pasirinkimą svečiams.
  3. Infliacijos perspektyvos: ECB prognozuoja, kad bendroji infliacija per ateinančius metus palaipsniui mažės, o tai teigiamai paveiks nekilnojamojo turto rinką ir sumažins eksploatavimo sąnaudas.
  4. Sumažėjusios paskolų įmokos: Nekilnojamojo turto savininkams, kurie finansavo pirkimus paskolomis, mėnesinės įmokos taps mažesnės, todėl padidės grąža iš nekilnojamojo turto.

Eurosistemos ekspertai prognozuoja:

  • Bendroji infliacija 2024 m. – 2,5%, 2025 m. – 2,2%, 2026 m. – 1,9%
  • Grynoji infliacija (be energijos ir maisto produktų) 2024 m. – 2,8%, 2025 m. – 2,2%, 2026 m. – 2,0%

(Europos Centrinis Bankas)

Šie pokyčiai atneša naujas galimybes tiek nekilnojamojo turto rinkai, tiek trumpalaikės nuomos sektoriui. Dėl sumažėjusių palūkanų normų finansavimas tampa lengviau prieinamas, o infliacijos mažėjimas gali padėti stabilizuoti eksploatavimo sąnaudas.

 

 

 

Nuomos administravimas užsienyje: top 10 paslaugų teikėjų

Nuomos administravimas užsienyje: top 10 paslaugų teikėjų

Turite nekilnojamąjį turtą užsienyje ir norite jį paversti pelningu verslu? O gal administruojate būstą užsienyje ir ieškote patikimo nuomos administratoriaus? Šiame straipsnyje pristatome mūsų išrinktų dešimt geriausių nuomos administravimo paslaugų teikėjų, kurie...

read more