Airbnb nuoma: 10 patarimų, kaip dirbti sėkmingai

Airbnb nuoma pasiekė neįprastą augimą savo industrijoje nuo pat veiklos pradžios, 2008 metų, turėdami daugiau nei milijoną apartamentų skelbimų šimtas devyniasdešimtyje šalių. Airbnb sėkmė yra pagrįsta paprasta prieiga bet kam, kas turi laisvą kambarį ar apartamentus. Jei mąstote apie kambario, buto ar kito nekilnojamojo turto išnuomojimą Airbnb platformoje, čia rasite dešimt patarimų, kaip idėją paversti sėkmingu verslu.

1. Kokybiškos nuotraukos neliks nepastebėtos

Laikas, kurį skirsite fotografuodami estetiškas nuotraukas yra labai svarbus. Svarbiausia yra padaryti bent dešimt būsto nuotraukų. Fotografuokite visas vietas, kurios charakterizuoja Jūsų apartamentus, nepamirškite įtraukti visų privalumų bei eksterjero.

Taip pat pastaruoju laikotarpiu Airbnb portale vidutinė nuotraukų kokybė ženkliai padidėjo, todėl siūlome kreiptis į profesionalų fotografą, kuris nepriekaištingai atliks savo darbą. Profesionalios nuotraukos jūsų skelbimui padeda išsiskirti iš kitų, taip atkreipdamos susidomėjusių akį. Vienas apartamentų šeimininkas pasakojo, jog verslo pradžioje su juo susisiekė fotografas ir pasiūlė barterį – jis pažadėjo padaryti jo apartamentų nuotraukas mainais į nemokamą nakvynę. ”Populiarumas, kurio susilaukė apartamentai, įkėlus kokybiškas nuotraukas, padarytas profesionalo, būtų buvę vertas ir mėnesio nemokamo apgyvendinimo”,- juokavo nuomotojas.

2. Laikas

Norint išnuomoti nekilnojamąjį turtą Airbnb portale, reikia skirti daug laiko, jei norite sulaukti sėkmės. Būkite pasirengę tam tikrą dienos dalį skirti šiai užduočiai. Vienas iš privalumų, kurį siūlo tradiciniai viešbučiai yra greitis, norint išsinuomoti viešbučio kambarį užtenka vieno mygtuko paspaudimo. Tuo tarpu, užsakant apartamentus Airbnb reikia šiek tiek pabendrauti su šeimininkais. Taigi, tam, kad užtikrintumėte kliento pasitenkinimą, turite būti budrūs ir nedelsiant atkreipti dėmesį į gautus pranešimus bei kuo greičiau į juos atsakyti.

3. Pirmi įspūdžiai

Kad ir kaip paprastai nuskambėtų, draugiškumas yra neatsiejama Airbnb gero šeimininko savybė. Sėkmingi nuomotojai yra tie, kurie supranta svečią ir sugeba pamąstyti apie buvimą jo kailyje. Labai svarbu yra maloniai bei greitai atsakinėti į gautus pranešimus bei užklausas, tai sukuria geresnę atmosferą bei kokybiškesnį bendradarbiavimą. Nuoširdus ir sklandus bendravimas padeda svečiams pasirinkti jus vietoj kitų Airbnb nuomininkų.

4. Individuali patirtis

Norėdami išsiskirti portale Airbnb, pagalvokite apie tai, kokią patirtį sukuriate savo būsimiems svečiams. Siūlome apraše ne tik paminėti jūsų apartamentų privalumus, bet ir aprašyti veiklas, kuriomis būsimi svečiai galėtų užsiimti netoliese, barus, kavines bei artimiausias parduotuves. Tai atkreips tinklapio lankytojų dėmesį bei sudomins įvairove.

5. Kaina

Finansiniu atžvilgiu, kaina yra vienas iš svarbiausių faktorių, kodėl žmonės apgyvendinimo ieško Airbnb, bet ne tradiciniuose viešbučiuose. Tinkamas kainos ir kokybės santykis gali padidinti tikimybę, jog gausite puikų atsiliepimą, kas turi labai didelę įtaką ateityje besilankančių svečių pasirinkimams. 

6. Atsakymo laikas

Greita komunikacija yra neatsiejama sėkmingo verslo ir teigiamos patirties būsimiems svečiams dalis. Tai padeda svečiams pasirinkti būtent jus, o ne konkurentus. Siūlome iš anksto susikurti paruoštus atsakymus į dažniausiai pasikartojančius klausimus, jog sutaupytumėte laiko atsakinėdami svečiams.

7. Savarankiškas įsikūrimas

Jei svečiai skuba ar vėluoja, vienas būdas sutaupyti laiko – tai rakto dėžutės (angl. lockbox) ar išmaniosios spynos montavimas. Taip žmonėms vėlų vakarą neteks lūkuriuoti belaukiant jų nuomojamų apartamentų rakto – jie gales lengvai įsiregistruoti į savo nuomojamą būstą. 

8. Teisiniai klausimai

Airbnb nekilnojamojo turto nuomotojams galioja panašūs įstatymai, kaip ir viešbučiams. Pavyzdžiui, Vilniuje, Kaune, Palangoje ir Druskininkuose svečiai moka atitinkamą miesto rinkliavą už naktį vienam asmeniui. Taip pat nepamirškite įteisinti savo verslą. Privatūs apartamentai pagal Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą priskiriamos prie neklasifikuojamų apgyvendinimo paslaugų. Tad, kaip teikėjas jūs privalote ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo nuomos vykdymo pradžios VVAT privalote pateikti pranešimą apie paslaugų teikimą.

9. Apartamentų tvarkymas

Jei norite sutaupyti pinigų, švara bei tvarka galite užsiimti ir patys, kita vertus užsisakydami tvarkymo paslaugas sutaupytumėte daug laiko. Atminkite, jog apartamentų švaros lygis atsispindės jūsų būsto atsiliepimuose, o nuo atsiliepimų priklausys tolimesnė jūsų verslo sėkmė.

10. Detalės

Sėkmė slypi detalėse. Galite apartamentuose palikti stalo žaidimų, knygų, filmų ar kitų užsiėmimų laisvalaikiui. Taip pat būkite tikri, jog virtuvėje yra visi reikalingi įrankiai bei indai, kava ir arbata. Vieni šeimininkai atvykusiems siūlo vyno, kiti paruošia mažas atvykimo dovanėles – rinktis belieka jums!

Apibendrinkime

Airbnb žymiai pakeitė trumpalaikės nuomos rinką. Airbnb nuoma naudojant šią platformą gali suteikti papildomų pajamų šeimininkams, taip pat sudaryti nemažas sumas tikrai sėkmingiems nuomotojams, turintiems daug užsakymų. Galbūt Airbnb nuoma nebus priimtina visiems, tačiau tai puiki svetainė įdarbinti nekilnojamą turtą ir gauti palankią grąžą.

2024 metų nekilnojamojo turto įžvalgos

2024 metų nekilnojamojo turto įžvalgos

Nekilnojamojo turto sektorius Lietuvoje išlieka labai svarbi ekonominė dalis, suteikianti stabilumą ir kurianti darbo vietas. Nepaisant šio sektoriaus svarbos, jis yra stipriai pažeidžiamas įvairių veiksnių, tokių kaip ekonominės sąlygos, vartotojų lūkesčiai, darbo...

read more
Cohost sėkmės istorija: Nuo 1 iki 100 apartamentų

Cohost sėkmės istorija: Nuo 1 iki 100 apartamentų

Kiekvieną vasarą Palangos ir Klaipėdos verslininkai dirba pasiraitoję rankoves. Karšta saulė, vėsinančios jūros bangos ir nuostabus oras į kurortą privilioja itin daug svečių. Tuo džiaugiasi pajūryje trumpalaikės nuomos administravimo įmonę Cohost.lt įkūręs tėvo ir...

read more