Tai geriausia ar blogiausia ši vasara?

Kasmet vis tos pačios antraštės skelbia blogiausią vasaros sezoną šalies pajūrio verslininkams. Iš tiesų, užsienio turisai, išgąsdinti karo grėsmės, į Lietuvą keliauti nelinkę. Kita vertus, pajūris visada buvo daugiau vietinių kurortas negu užsieniečių pamėgta poilsio vieta.

O ši vasara – tokia, kokia dažniausiai ir būdinga Lietuvai – lyg linksmieji kalneliai. Tad jeigu verslininkams  vasaros pradžia buvo ne itin sėkminga, norintiems vasaroti prie jūros – ji pasitaikė gera. Dėl dar neatsistačiusio turistų srauto, būsto kainos ženkliai nekilo. Šauti į viršų joms neleido ir padidėjusi būstų nuomos pasiūla, ir kiek prastesni orai. Kita vertus, patyrę pajūrio turistai žino, kad lyja čia gerokai mažiau negu numatoma orų prognozėse.

Liepos viduryje jau matome pilnai išnuomotus beveik visus Cohost.lt valdomus apartamentus ir kaip visada, laimėjo tie poilsiautojai, kurie atostogas planavo iš anksto. Rugpjūtį srautas turėtų išlikti panašus, tad ir verslininkams žinios geros. Ar geros jos poilsiautojams? Labiau taip. Kainos greičiausiai šiek tiek kils, tačiau dėl situacijos rinkoje ženklaus šuolio nesitikima.

Kaip vertinti trumpalaikės nuomos rinką?

Dvejopai. Iš vienos pusės, šiam sezonui administruojamų būstų skaičių išauginome iki 170. Tai puiki žinia. Pajūryje praleidę pandemiją, šią vasarą savininkai būstus mielai atiduoda turistams. Kita vertus, vasaros pradžia vertė sunerimti, ar tikrai pavyks užtikrinti apartamentų užimtumą.

Tačiau linksmieji kalneliai, panašu, ima kilti į viršų. Įsibėgejusi vasara, prie rinkos sąlygų pritaikoma kainodara ir sėkmingas marketingas, žada geras sezono užbaigtuves. Tad bogiausia ar geriausia ši vasara? Sakytume, tiesiog lietuviška.

Ir dar trumpai žvilgtelkime, ko laukti rudenį. Sezoniškumas vis dar lieka, tačiau pastebime keletą naujų tendencijų trumpalaikės nuomos rinkoje. Tai pandemijos paskatinti ir, panašu, bent kuriam laikui įsitvirtinę nauji vartotojų įpročiai.

Prie jūros plūsta darbostogautojai. Apartamentuose dažniausiai užtrunka daugiau nei savaitę. Jiems svarbus privatus ar darbo kambarys ar bent nuošalesnė darbo erdvė, jeigu kartu keliauja šeima; arba didesni apartamentai, jeigu keliauja komanda. Pastebime, kad vis dažniau tokias darbostogas finansuoja darbdaviai. Veiklos pajūryje dabar apstu ir šaltuoju metų laiku. Veikia populiariausi restoranai ir klubai, vyksta ekskursijos, dirba muziejai. Jūra, žinoma, žavinga bet kuriuo metų laiku.

Bėgikai nuo virusų. Daugelis pajutome, ką reiškia ilgą laiką nekišti nosies iš namų. Iš naujo atradome gamtą ir galimybę privačiai kvėpuoti grynu oru. Pajūris tapo prieglobsčiu daugeliui bėgančių nuo namų rutinos. Nauja gyvenamoji vieta, kad ir savaitei ar dviems, išvalo galvą, praskaidrina rutiną. Nuomininkai įvertino išskirtinį apartamentų dizainą, galimybę atsivežti augintinius bei privatumą.

Trys priežastys, kodėl ilgalaikę nuomą verta pakeisti trumpalaike

Bandydami pažaboti dviženklę infliaciją, centriniai bankai kelia palūkanų normas, o tuo pačiu ir galvos skausmą būstų savininkams. Ypač ne vieną būstą turintys gyventojai jau dabar galvoja, kaip subalansuoti pajamų ir išlaidų eilutes. Mūsų atsakymas – įdarbinkite savo NT trumpalaikės nuomos rinkoje.

Skaityti daugiau

Kur dažniausiai atostogavo svečiai ir kiek negailėjo už apartamentus?

Atsisveikinę su šiltuoju pajūrio sezonu, skubame pasitikti šaltąjį! Gaivus ir žavingas rudens-žiemos sezonas, nors ir žada šiek tiek lėtesnį laikotarpį pajūryje, aktyviai kvies poilsiautojus į kitus Lietuvos miestus. Tad pažiūrėkime, kokia buvo ši vasara ir kur ilsėsimės rudenį.

Skaityti daugiau

Pats laikas įdarbinti savo būstą

Palyginus su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, pajūryje esančio nekilnojamojo turto, naudojamo trumpalaikei nuomai, skaičius augo apie 25 proc. Mūsų duomenimis, nemaža dalis gyventojų, pandemijos laikotarpiu įsigiję būstą prie jūros, atlaisvinus ribojimus, vis dažniau jį įdarbina trumpalaikei nuomai. Plačiau apie tendencijas visoje Lietuvoje pasakoja „Cohost“ rinkodaros vadovas Mantas Srėbalius.

Skaityti daugiau