2024 metų nekilnojamojo turto įžvalgos

Nekilnojamojo turto sektorius Lietuvoje išlieka labai svarbi ekonominė dalis, suteikianti stabilumą ir kurianti darbo vietas. Nepaisant šio sektoriaus svarbos, jis yra stipriai pažeidžiamas įvairių veiksnių, tokių kaip ekonominės sąlygos, vartotojų lūkesčiai, darbo užmokesčio pokyčiai, demografiniai veiksniai ir teisinė reguliavimo aplinka.

Pirkėjai ir investuotojai vadovaujasi bei atsakingai įvertina įvairius faktorius kaip ekonominį stabilumą, geopolitines tendencijas bei ateities perspektyvas, prieš planuojant NT įsigijimus. Tai sukuria sąlygas nuolatiniams rinkos pokyčiams, kurie gali paveikti visą šio verslo infrastruktūrą.

Vartotojų Pasitikėjimo Indeksas – Rekordinio Lygio

Nepaisant šiuolaikinių nepalankių veiksnių ekonominiam stabilumui, kaip kilęs karas bei kilusi infliacija, vartotojų pasitikėjimo indeksas šiemet pasiekė rekordinį lygį. Tai rodo teigiamą požiūrį į ekonominę situaciją ir nekilnojamojo turto rinką, nors buvo pastebėtas būsto pardavimų susitraukimas. Taip pat yra tikimasi, kad su „Euribor“ mažėjimu ir didėjančiais darbo užmokesčiais, rinka bei vartojimas turėtų dar stipriau atsigauti.

Būsto Įperkamumo Rodikliai Turėtų Gerėti

Rekordines aukštumas pasiekęs „Euribor“ nuo 2023 m. rugsėjo pabaigos jau nebekyla ir pastaruoju metu netgi šiek tiek mažėja, tad jeigu tendencijos nesikeis, būsto įperkamumo rodikliai turėtų gerėti. Finansininkai teigia, jog „Euribor“ gali sumažeti iki 2,5 procentų ar net 1 procento. Šios įžvalgos rodo, jog šių metų vidurys praneša saugesnę bei labiau įperkamą NT rinką nei 2023 metais.

Žmonės Renkasi Funkcionalumą bei Ekonomiškumą

Kalbant apie nekilnojamojo turto įsigyjimus 2024 metais, yra pastebėta, jog žmonės renkasi mažesnės kvadratūros būstus. Jei prieš 5 metus 3 kambarių butai buvo pekami 65-70 kv.m., dabar žmonės yra linkę įsigyti mažesnės kvadratūros, apie 55 kv.m. Kadangi kvadrato kaina yra išaugusi, žmonės renkasi funkcionalumą bei ekonomiškumą.

Nepaisant iššūkių, neklinojamas turtas Lietuvoje išlaiko savo svarbą ekonomikai, o vartotojų pasitikėjimas ir ekonominės perspektyvos teikia optimizmo. Įsigyjant nekilnojamąjį turtą 2024 metais, svarbu atidžiai vertinti rinkos tendencijas ir ateities prognozes, kad būtų padarytas pagrįstas sprendimas. Su mažėjančiomis „Euribor“ palūkanų normomis ir vartotojų pasitikėjimo augimu, 2024 metai gali atnešti saugesnę ir pelningesnę nekilnojamojo turto rinką.

Todėl galbūt tai pats laikas pagalvoti apie NT įsigijimą, juolab, kai tai panašu į puikią progą gauti geras paskolos sąlygas prieš leidžiantis ,,Euribor”.

 

*Šiame tekste pateikta informacija yra informacinio pobūdžio ir nėra investavimo rekomendacija.

 

Europos Centrinis Bankas mažina palūkanas

Europos Centrinis Bankas mažina palūkanas

ECB palūkanų normų mažinimas Europos Centrinis Bankas (ECB) birželio 6 d. pirmą kartą nuo 2019 metų sumažino bazines palūkanų normas euro zonoje. Šis sprendimas turės tiesioginį poveikį Euribor normai, kuri yra itin svarbi visai nekilnojamojo turto rinkai. Palūkanų...

read more
Kaip mokėti mokesčius užsiimant trumpalaike nuoma?

Kaip mokėti mokesčius užsiimant trumpalaike nuoma?

Kaip mokėti mokesčius užsiimant trumpalaike nuoma: verslo liudijimas, 15% nuo GPM, individuali veikla? Trumpalaikės būsto nuomos mokesčiai Lietuvoje gali būti mokami trejopai – įsigyjant verslo liudijimą, mokant 15% gyventojų pajamų mokestį (GPM) arba dirbant su...

read more