Trys priežastys, kodėl ilgalaikę nuomą verta pakeisti trumpalaike

Bandydami pažaboti dviženklę infliaciją, centriniai bankai kelia palūkanų normas, o tuo pačiu ir galvos skausmą būstų savininkams. Ypač ne vieną būstą turintys gyventojai jau dabar galvoja, kaip subalansuoti pajamų ir išlaidų eilutes. Mūsų atsakymas – įdarbinkite savo NT trumpalaikės nuomos rinkoje.

Priežastis nr. 1 – didesnė grąža

Mūsų skaičiavimu, trumpalaikės nuomos rinkoje įdarbinti apartamentai gali atnešti 10-20 proc. didesnę grąžą. Tarkime, vienas mūsų klientas ketino išnuomoti būstą neterminuotai vieniems gyventojams ir už tai tikėjosi gauti 1000 Eur/mėn, taigi 12 tūkst. Eur per metus.

Pasikonsultavęs su mumis perorientavo veiklą į trumpalaikę nuomą ir šiuo metu uždirba 14,5 tūkst. Eur metinę grąžą, atskaičius administravimo mokesčius ir miesto rinkliavą.

Dėl Covid-19, o vėliau į Lietuvą atvykstančių ukrainiečių ir baltarusių, trumpalaikės nuomos rinka, ypač didmiesčiuose buvo stabtelėjusi. Išaugusi paklausa ilgalaikei nuomai pakėlė ir kainas šiame segmente. Vis dėlto, šiuo metu stebime, kad ilgalaikės nuomos rinka stabilizuojasi, o trumpalaikė nuoma grįžta į ikipandeminį lygmenį.

Sostinėje vis dar ribota pasiūla ir nedidelė konkurencija sudaro sąlygas kelti trumpalaikės nuomos kainas. Kol vieni savininkai dar dvejoja, ryžtingesni turi galimybę išlošti. Kai rinka pilnai atsigaus, tų savininkų apartamentai jau bus sulaukę teigiamų atsiliepimų nuomos platformose ir dirbs pilnu pajėgumu.

Kalbant apie pajūrį, apartamentų nuomai pasiūla per tris ketvirčius ūgtelėjo 42 proc. Pasidžiaugę pirkiniais pajūryje, atsidarius sienoms, savininkai išvyko atostogauti į užsienį, o apartamentus įdarbino. Čia, priešingai negu sostinėje, pasiūla viršija paklausą, o laimi tie, kurie svečius džiugina išskirtiniu interjeru ir funkcijomis.

Priežastis nr. 2 – mažesnis nusidėvėjimas

 

Pasirinkę trumpalaikės nuomos veiklą, savininkai dažniausiai išvengia prastovų, kurias gali patirti ieškodami ilgalaikių nuomininkų. Taip pat sumažina būsto nusidėvėjimą. Žinoma, konsultuodami NT savininkus dėl galimybių įdarbinti būstą, visada akcentuojame, kad trumpai apsistojantys svečiai vertina išskirtinį interjerą, drąsius sprendimus ir apgalvotą patogumą.

Kita vertus, turistai į miestą atvyksta… turistauti. Vadinasi apartamentuose neužsibūna, retai naudojasi buitine technika ar televizoriumi, tad tiek būsto apdaila, tiek jame esantys daiktai tarnauja ilgiau.

Dar vienas pliusas – savininkai visada pasilieka galimybę apsistoti savo apartamentuose. Tereikia mūsų platformoje pažymėti datas, kai norite atvykti į savo būstą.

Priežastis nr. 3 – jokių (ne)kasdienių rūpesčių

Visai neseniai pradėjome teikti NT pardavimo tarpininkavimo paslaugą. Kadangi nusprendę parduoti apartamentus, savininkai dažnai kreipiasi patarimo, ką daryti su rezervacijų kalendoriumi, radome sprendimą. Savininkai ir toliau nuomoja NT, gauna pajamas, o mes jį pardavinėjame. 

Kai atsiranda potencialūs pirkėjai, deriname susitikimo laiką, iš kalendoriaus išimame rezervacijos datas, būstą sutvarkome. Dažnai pirkėjai iš karto domisi, kiek apartamentai atneša grąžos juos nuomojant, tad šią statistiką taip pat galime nesunkiai pateikti.

Grįžtant prie smulkių buities darbų, pasirašę sutartį su mumis, savininkai neturi sukti galvos dėl jokių buitinių klausimų, pradedant, kaip pritraukti svečius, baigiant tuo, kaip pasirūpinti apartamentų švara ar sugedusia buitine technika – šiuos klausimus sprendžiame mes.

Turite būstą Tenerifėje? Jau dirbame ten.

Norite pirkti arba parduoti apartamentus? Pasikalbėkime – turime, ką pasiūlyti.

Nežinote, ar jūsų NT sėkmingai suktųsi trumpalaikės nuomos versle? Pakonsultuosime.

Turime išdirbtus procesus visoje Lietuvoje. Valdome 180 NT objektų. Džiaugiuosi, kad Cohost.lt tampa investavimo į NT patarėjas, vieno langelio principu teikiantis visas klientui reikalingas paslaugas.

Mantas Srėbalius, Cohost.lt bendrąįkūrėjas

2024 metų nekilnojamojo turto įžvalgos

2024 metų nekilnojamojo turto įžvalgos

Nekilnojamojo turto sektorius Lietuvoje išlieka labai svarbi ekonominė dalis, suteikianti stabilumą ir kurianti darbo vietas. Nepaisant šio sektoriaus svarbos, jis yra stipriai pažeidžiamas įvairių veiksnių, tokių kaip ekonominės sąlygos, vartotojų lūkesčiai, darbo...

read more
Cohost sėkmės istorija: Nuo 1 iki 100 apartamentų

Cohost sėkmės istorija: Nuo 1 iki 100 apartamentų

Kiekvieną vasarą Palangos ir Klaipėdos verslininkai dirba pasiraitoję rankoves. Karšta saulė, vėsinančios jūros bangos ir nuostabus oras į kurortą privilioja itin daug svečių. Tuo džiaugiasi pajūryje trumpalaikės nuomos administravimo įmonę Cohost.lt įkūręs tėvo ir...

read more